background
background

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy na skórze powstają, gdy nieprawidłowo działają melanocyty, komórki wytwarzające melaninę - barwnik skóry. Czasem jest ich w niektórych miejscach za dużo, czasem są zbyt aktywne i produkują za wiele barwnika. Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj w miejscach wystawionych najczęściej na słońce: na twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz na łydkach.

Ultrafiolet ma więc w ich powstawaniu niebagatelny udział. Przyczyniają się do nich także zmiany w wydzielaniu hormonów oraz stany zapalne oraz niektóre leki, a także substancje fotouczulające obecne w lekarstwach, perfumach i kosmetykach. Przebarwienia nasilają się także z wiekiem.

Dermabrazja skalpelem

Co to jest dermabrazja skalpelem?

Dermabrazja skalpelem jest to nieinwazyjna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka za pomocą skalpela chirurgicznego. Efekt zabiegu zbliżony jest do tradycyjnej mikrodermabrazji i zabiegów złuszczających na bazie kwasów, z tą różnicą, że usuwane jest również owłosienie na twarzy, występujące w postaci meszku.

Dzięki dermabrazji skalpelem skóra jest ujednolicona, przyjemna w dotyku oraz wygładzona. Dermabrazję skalpelem należy wykonać w serii zabiegów. Początkowo zalecane jest wykonanie 5-6 zabiegów w odstępach 14 dni. Natomiast dla podtrzymania efektu zabieg można wykonać 1 raz na miesiąc.

Jaki jest efekt po dermabrazji?

 • napięcie i uelastycznienie skóry
 • zniwelowanie przebarwień, rozjaśnienie skóry
 • wygładzenie
 • usunięcie zbędnego meszku z twarzy

Jakie są wskazania do dermabrazji skalpelem?

 • blizny
 • rogowacenie posłoneczne
 • trądzik (bez aktywnych zmian)
 • łojotok
 • powierzchowne przebarwienia
 • skóra sucha

Jakie są przeciwwskazania do dermabrazji skalpelem?

 • alergia na nikiel
 • ostra postać trądziku ze zmianami ropnymi
 • choroby nowotworowe
 • aktywna opryszczka
 • cukrzyca

Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium oraz kąpieli słonecznych. Natomiast po zabiegu wskazane jest stosowanie filtrów.

Kwas glikolowy

Co to jest kwas glikolowy?

Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. W kosmetyce i dermatologii stosowany jest z powodzeniem od ćwierćwiecza. Działa wielotorowo: rozjaśnia i rozświetla skórę, wygładza naskórek, nawilża, spłyca zmarszczki. Jego cząsteczki mają niewielkie rozmiary, łatwo więc przenikają przez skórę i pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Stosowanie kwasu glikolowego?

W zabiegach może być stosowany w różnych stężeniach – od tego, jakie zostało zastosowane, zależy sposób działania na skórę. W niskich stężeniach (do 15 proc) kwas glikolowy efektywnie nawilża skórę i delikatnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, a także pobudza aktywność fibroblastów, wspomagając regenerację skóry właściwej. W stężeniu 20-35 proc. daje również efekt powierzchniowego peelingu. Stężenia wysokie – 50-70 proc. – silnie złuszczają naskórek i pobudzają regenerację skóry właściwej. Zabiegi można często powtarzać, a ich wielokrotne stosowanie zwiększa grubość pocieniałej z wiekiem skóry nawet o 25 proc., nie wywołując przy tym stanu zapalnego.

Efekty stosowania kwasu glikolowego?

Peelingi kwasem glikolowym najczęściej stosuje się w celu usuwania przebarwień, redukcji drobnych i głębszych zmarszczek, spłycenia blizn, a także nawilżeniu skóry, zmiękczeniu jej i wygładzeniu, wreszcie – jako profilaktyka antystarzeniowa.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do jego wykonania są m.in. alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, podrażnienia i uszkodzenia skóry, a także doustna terapia pochodnymi witaminy A.

Jakie kwasy stosujemy?

W naszym gabinecie stosujemy kwasy firmy Mesoestetic oraz Danne Montague King. Skuteczna terapia likwidująca przebarwienia jest zabieg Cosmelan, który rownież można znaleść w naszej ofercie zabiegowej.

Cosmelan

Co to jest Cosmelan?

Cosmelan jest nowoczesną i bezpieczną terapią depigmentacyjną dostępną na polskim rynku. Nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym. Zabieg ma działanie regenerujące oraz wygładzające. Redukuje rozszerzone pory. Zabieg jest w pełni bezpieczny i można wykonywać go przy każdym typie skóry.

Jak działa Cosmelan?

Mechanizm działania Cosmelan jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, czyli enzym uczestniczący w procesie formowania barwnika melaniny, substancje te odwracają przemiany metaboliczne w łańcuchu. Preparat zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Na jakie obszary twarzy jest polecany Cosmelan?

Cosmelan polecany jest na cały obszar twarzy jak również na inne miejsca na ciele, takie jak dłonie, ramiona dekolt, na których występują przebarwienia.

Jak wygląda zabieg?

Terapia składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie kosmetycznym gdzie przeprowadza się zabieg. Drugim etapem jest pielęgnowanie skóry w domu przez pacjenta według zaleceń lekarza kremem Cosmelan2. Całość terapii nie powinna być przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Po rozpoczęciu kuracji pierwsze efekty są widoczne po ok. tygodniu. Zależy to od fototypu skóry. U osób z ciemna karnacja plamy znikają po 8 do 10 dniach. Natomiast u osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99 proc. przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95 proc. Zalecane jest aby zabieg był powtarzany z tego względu, że jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.Ponadto przeprowadzenie zabiegu nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa na okres prowadzonej terapii. W celu uzyskania długotrwałego efektu zabiegu należy się stosować do zaleceń pozabiegowych.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża, depilacja (przeciwwskazanie względne), epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy), trądzik w fazie aktywnej (przeciwwskazanie względne), słońce/ekspozycja na promieniowanie UV (przeciwwskazanie względne), opryszczka w fazie aktywnej, aktywne stany zapalne, peelingi chemiczne (ok. tygodnia przerwy), Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy), pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy).

Czy Cosmelan jest propozycją dla Ciebie?

Cosmelan jest zabiegiem bezpiecznym, odpowiednim dla każdego fototypu i rodzaju skóry. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie skóry, a w efekcie zniknięcie przebarwień. Jeżeli Twoim problemem są przebarwienia, piegi, znamiona barwnikowe po kuracji preparatem Cosmelan pozbędziesz się ich. Po zabiegu twarz stanie się odmłodzona, a skóra rozjaśniona.

background

Zabiegi na trądzik

Leczenie trądziku jest bardzo złożone i często długotrwałe. Pierwsze rezultaty leczenia mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach i często problem skórny potrafi powrócić. W leczeniu trądziku najważniejsze jest współdziałanie dermatologa z kosmetyczką i dobranie odpowiednich leków na złagodzenie objawów trądziku. Dermatolog badając skórę stwierdza, jaki rodzaj trądziku występuje w danym przypadku i co należy zastosować. Najczęściej łączone jest leczenie miejscowe z ogólnym, ponieważ daje największe szanse na powodzenie terapii.

W leczeniu miejscowym stosowane są m.in. żele i maści antybakteryjne, np. retinoidy – pochodne witaminy A, które hamują rozwój zaskórników, ograniczają stan zapalny skóry i wspomagają złuszczanie naskórka, dzięki czemu skóra oczyszcza się i regeneruje.

Stosuje się także kwas azelianowy, który działa antybakteryjnie, złuszczająco i przeciwłojotokowo oraz nadtlenek benzoilu, który również ma działanie złuszczające, a także przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Mikrodermabrazja diamentowa

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa ma za zadanie mechanicznie ścierać naskórek i oczyszczać skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Ścieranie naskórka uzyskuje się poprzez tarcie głowicy, która ma za zadanie ścierać naskórek i oczyścić skórę przez kolejnym zabiegiem. Skóra ścierana jest warstwowo, aż do uzyskania pożądanego efektu. Ścieranie skóry powoduje, że przyspiesza się proces jej regeneracji, powoduje się wzrost kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się jaśniejsza i zregenerowana. Można zauważyć także większe napięcie skóry i jej oczyszczenie.

Regularna i głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny, zmniejsza je i rozjaśnia. Zmniejsza także przebarwienia i drobne zmarszczki. Przede wszystkim oczyszcza skórę z zaskórników i zanieczyszczeń, które zamykają pory skóry, powodując późniejsze stany zapalne i wypryski. Wpływa także na przepływ limfy, przez co skóra jest lepiej dotleniona. Zabieg nie jest inwazyjny i nie jest bolesny i krótki, trwa jedynie 15 minut. By zauważyć rezultaty należy stosować mikrodermabrazję w 6 zabiegach, a później stosować zabiegi przypominające do kilka miesięcy.

Po zabiegu może wystąpić lekki rumień i pieczenie skóry, które mija po upłynięciu 24 godzin.

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji diamentowej?

 • zaskórniki i prosaki
 • nierówności skóry
 • skóra łojotokowa
 • skóra zanieczyszczona
 • rozszerzone pory
 • łuszczenie skóry spowodowane lekami
 • nierówny i szorstki naskórek
 • blizny
 • przebarwienia

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
diamentowej?

 • nowotwory skóry
 • naczyniaki jamiste
 • karmienie piersią i ciąża
 • zakażenia skóry
 • trądzik ropowiczy z wieloma ropnymi zmianami
 • zakażenia grzybicze
 • trądzik różowaty
 • silnie rozszerzone naczynia krwionośne
 • liszajec zakaźny
 • opryszczka
 • nadżerki i uszkodzenia skóry
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zaburzenia czucia
 • epilepsja
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy
 • intensywna opalenizna
 • odbarwienia skóry

Peeling salicylowy

Co to jest peeling salicylowy?

Kwas salicylowy ma właściwości przeciwgrzybiczne, antyseptyczne i przeciwzapalne. W stężeniu 1-2 proc. wykorzystywany jest w kosmetykach do pielęgnacji cery trądzikowej. W stężeniu 10-20 proc. ma właściwości keratolityczne, czyli rozpuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka. Ma też właściwości regenerujące i keratoplastyczne – stymuluje odnowę naskórka, a także redukuje widoczność blizn. Przenika przez warstwę sebum i wnika w głąb porów, usuwając zanieczyszczenia, zwęża i oczyszcza pory.

Kiedy stosuje się kwas salicylowy?

Zabiegi z kwasem salicylowym zalecane są w leczeniu trądziku (zapalnego i niezapalnego), stosowane są również w celu zwalczania objawów fotostarzenia, rozjaśnianiu przebarwień i plam pigmentacyjnych. Najczęściej wykorzystywany jest w peelingach.

Przygotowanie do zabiegu

Peeling salicylowy zazwyczaj wymaga przygotowania – kilka tygodni wcześniej należy aplikować w domu krem zawierający kwas salicylowy w niewielkim stężeniu, co obniży poziom pH skóry do poziomu 4,5 – i podniesie efektywność zabiegu. Dwa tygodnie wcześniej nie wolno wystawiać twarzy na działanie słońca i solarium. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie kwas nakładany jest na skórę specjalnym pędzelkiem. Po kilku minutach od nałożenia kwas zmywany jest ciepłą wodą. Po zabiegu skóra złuszcza się – na twarzy mogą wówczas pojawić się drobne strupki, co jest efektem aktywnego usuwania naskórka.

Efekty zabiegu

Efekty widać już po pierwszym peelingu – do znaczącej poprawy wyglądu dochodzi po około sześciu zabiegach, przeprowadzanych w dwutygodniowych odstępach. Po zabiegu należy przez około trzy tygodnie chronić skórę kremem z wysokim filtrem.

background

Zabiegi nawilżające

Nawilżanie skóry to podstawowe działanie pielęgnacyjne cery, które w dalszej perspektywie zapobiega procesom starzenia się skóry. W bliższej natomiast poprawia jej wygląd, powoduje, że jest jaśniejsza, bardziej promienista, wygląda świeżo i zdrowo. Niestety, aby odpowiednio nawilżać cerę, nie wystarczą same kremy i domowe maseczki nawilżające. Niezbędne jest wykonywanie co jakiś czas zabiegów nawilżających w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi nawilżające wykonywane w regularnych odstępach czasu dadzą nadspodziewanie dobre rezultaty. Ich mechanizm działania jest dwukierunkowy: po pierwsze ograniczają ucieczkę wody ze skóry przez dostarczenie jej naturalnych substancji nawilżających, które zatrzymują wodę w naskórku; po drugie wzmacniają płaszcz hydrolipidowy na jej powierzchni. Efekty zabiegów nawilżających to: szybsza regeneracja skóry, wzmocniony system ochronny, widoczny blask, lepsze napięcie i elastyczność, wolniejsze starzenie, pobudzenie produkcji kolagenu.

Sonoforeza

Co to jest Sonoforeza?

Sonoforeza wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które ułatwiają wnikanie substancji czynnych w głąb skóry. Inna nazwa zabiegu to masaż ultradźwiękowy, ponieważ wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika do tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Sonoforeza wykorzystuje takie preparaty, które będą najlepszą opcją w przypadku naszych problemów ze skórą, dlatego działa nie tylko nawilżająco, ale może także pomóc uszczelnić naczynia krwionośne czy przyspieszyć leczenie trądziku.

Dla kogo jest Sonoforeza?

Peeling kawitacyjny czyli bezbolesne oczyszczanie skóry za pomocą fal ultradźwiękowych jest zalecany dla każdego typu cery (nawet tej wrażliwej), ale szczególne korzyści przyniesie on kobietom borykającym się z drobnymi problemami estetycznymi jak zaskórniki związanymi z nadmiernym wydzielaniem sebum. Szpatułka zabiegowa przez którą przepływa fala jest przykładana do zwilżonej skóry, co wytwarza drobne pęcherzyki, które pod wpływem ciśnienia się rozbijają. W ten sposób rozbijamy martwe komórki i oczyszczamy skórę ze złogów, zanieczyszczeń, bakterii i nadmiaru sebum. Podczas zabiegu następuje złuszczenie warstwy rogowej, zmniejszenie stanów zapalnych, wygładzenie i odświeżenie skóry.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych (witamin, mikroelementów, aminokwasów, kwasu hialuronowego) w odpowiednią warstwę skóry właściwej. Mezoterapia twarzy, szyi, dekoltu poprawia nawilżenie jędrność, gęstość i koloryt skóry, redukuje przebarwienia, spłyca drobne zmarszczki, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia.

Jeśli chodzi o nawilżające zabiegi medycyny estetycznej, to oczywiście najlepsza będzie mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym, którą możemy wykonywać zarówno na twarz, jak i całe ciało. Zabiegi nawilżające wykonuje się w odstępach czasowych i żeby ich efekt mógł dłużej się utrzymać, konieczne jest codzienne nawilżanie skóry.

background

Zabiegi liftingujące

Lifting twarzy, czyli wygładzanie skóry twarzy to zabiegi mające działanie odmładzające. Najważniejszą zaletą liftingu jest fakt, że po zabiegu twarz wygląda naturalnie i młodo.

Dzięki precyzyjnemu modelowaniu owalu twarzy poczujemy się piękne i młode. W zależności od uwarunkowań i oczekiwań pacjenta można zaproponować kilka metod wpływających na ujedrnienie skory twarzy.

Resurfacing NOWOŚĆ

Resurfacing, czyli laserowe odmłodzenie twarzy to skuteczny zabieg przeciwzmarszczkowy i odmładzający, który oddziałuje zarówno na skutki jak i przyczyny starzenia się skóry. Poprzez kompleksową stymulację naturalnych procesów obronnych i regeneracyjnych Resurfacing pobudza komórki do odnowy oraz wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu następuje wygładzenie i uelastycznienie skóry oraz wyrównanie jej koloru. Cały proces odbudowy następuje na poziomie komórkowym bez uszkodzenia naskórka.

Komplementarne i nieinwazyjne działanie sprawia, że Resurfacing to niezwykle skuteczna terapia anti-aging polecany jako zabieg, który redukuje zmarszczki i bruzdy oraz opóźnia procesy starzenia.

Resurfacing gwarantuje widoczny efekt odmładzania, rewitalizacji, rozświetlenia i odświeżenia skóry. Następuje poprawa napięcia i elastyczność oraz spłycenie i redukcja bruzd.

Resurfacing wykorzystuje działanie nieablacyjnego lasera Q-Switch z ekskluzywną technologią MT System Q-Plus MT jest wyposażony w trzy aktywne długości fal i pięć różnych trybów emisji. Resurfacing wywołuje w pełni kontrolowany stan zapalny w miejscach zabiegowych aktywując naturalne procesy gojenia, głębokiej przebudowy skóry całościowej i jej intensywnej regeneracji.

Frakcjonowana wiążka światła sprawia, że laser nie obejmuje całej powierzchnii miejsca poddawanego zabiegowi, precyzyjnie emitowana wiązka oddziałuje tylko w postaci niewielkich punktów, pomiędzy nimi znajduje się część zdrowej nienaświetlonej tkanki, co umożliwia uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych. Nieablacyjne działanie powoduje, że podczas resurfacingu nie odparowuje się tkanki . To bardzo istotne, ponieważ w trakcie zabiegu nie następuje przerwanie naskórka, co za tym idzie, natychmiast po ustąpieniu zaczerwienienia, można wrócić do normalnej aktywności.

Wskazaniem do zabiegu Resurfacing jest:

 • zwiotczała skóra twarzy i/lub szyi
 • ziemista / poszarzała cera
 • utrata jędrności skóry twarzy
 • zmarszczki mimiczne
 • zmarszczki wokół oczu
 • zmarszczki wokół ust
 • bruzdy
 • drobne blizny i przebarwienia

Masaż Kobido

Co to jest masaż Kobido?

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma” (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery. Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Charakterystyka masażu Kobido

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Rewitalizująca mezoterapia

Co to jest rewitalizująca mezoterapia?

Rewitalizująca mezoterapia Wyjątkowy zabieg, który znacząco poprawia jakość skóry, nawilżając ją i rozświetlając.

Jako pionier w przeciwstarzeniowych zabiegach iniekcyjnych, firma FILORGA Laboratoires stworzyła pierwszy preparat do mezoterapii, który zwalcza objawy starzenia, nawilża, ujędrnia i rozświetla skórę, przywracając jej młody wygląd.

Odżywczy preparat do mezoterapii stymuluje skórę od wewnątrz dla uzyskania naturalnego, nieprzerysowanego efektu poprawy jej jakości i gęstości oraz przywrócenia blasku.

Zabieg

Nasza skóra zmienia się wraz z upływem czasu. Dlatego często używamy produktów kosmetycznych o działaniu przeciwstarzeniowym. Pomimo tego, głębokie warstwy skóry tracą swoje komponenty, między innymi kwas hialuronowy i kolagen. Braki w głębokiej warstwie mają wpływ na to jak wygląda nasza skóra na zewnątrz: jest wysuszona, poszarzała i pojawiają się na niej zmarszczki. Wszystko to sprawia, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Najlepszym sposobem na utrzymanie dobrej jakości skóry i młodego wyglądu jest MEZOTERAPIA FILORGA.

background

Monika

Jeśli chcesz się umówić na wizytę skontaktuj się ze mną 882 860 380.

background

Jane Iredale

Jane Iredale - prezes i założyciel firmy Iredale Mineral Cosmetics w 1994 roku. Jako pierwsza w branży stworzyła linię kosmetyków do makijażu, oferującą korzyści pielęgnacyjne dla skóry.

Marka Jane Iredale

Inspiracją Jane Iredale do stworzenia makijażu mineralnego, były jej doświadczenia w przemyśle rozrywkowym z aktorkami oraz modelami, zmagającymi się z niepożądanymi efektami stosowania dużej ilości różnych rodzajów makijażu takimi jak: nadwrażliwość czy choroby skóry. Była również świadkiem ujemnego wpływu tych defektów na ich kariery, stan psychiczny i poczucie własnej wartości.

Głównym celem kosmetyków mineralnych Jane Iredale jest to aby wyglądały świetnie, kobiety czuły się z nimi świetnie oraz przynosiły korzyści skórze. Dodatkowo produkty muszą być łatwe do stosowania, tak aby ich aplikacja była możliwa w jak najkrótszym czasie.

Zalety kosmeceutyków Jane Iredale:

 • Bazy Mineralne stanowią cztery produkty w jednym, a dokładnie fluid, puder, korektor i ochronę słoneczną, poprawiając jednocześnie koloryt każdej skóry.
 • Pudry prasowane i sypkie SPF 20, sformułowane z tlenkiem cynku i tytanu, nadają trwałą ochronę o szerokim spektrum działania, pozbawione są składników chemicznych oraz posiadają wysoki wskaźnik wodoodporności.
 • Szybka i lekka aplikacja pudrem pozbawionym wypełniacza w postaci talku, wystarcza na uzyskanie pokrycia na cały dzień! Nie ulega odbarwieniu i pociemnieniu (nie utlenia się), a dodatkowo nie kumuluje się w miejscach zmarszczek i fałdów skórnych.
 • Makijaż Jane Iredale jest niekomedogenny (nie zatyka porów) i pozbawiony tłuszczu, a skóra może prawidłowo oddychać i funkcjonować. Wszystkie produkty przeszły pozytywnie testy dotyczące zatykania gruczołów łojowych.
 • Kosmetyki Jane Iredale zostały pozbawione uczulających składników jak: środki zapachowe, sztuczne barwniki, chemiczne środki konserwujące. Każdy nowy produkt poddawany jest testom na 50 wolontariuszach. Istnieje minimalne ryzyko alergii.
 • Minerały posiadają skoncentrowany pigment, dzięki czemu dają możliwość całkowitego pokrycia i mogą być z powodzeniem stosowane do zatuszowania zarówno niewielkich, jak również większych obszarów skóry.
 • Trwałość - minerały charakteryzują się wysoką trwałością. Przylegają do skóry do momentu ich usunięcia przy pomocy jakiegokolwiek zmywacza.
 • Działanie przeciwzapalne - tlenek tytanu i cynku posiadają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu są szczególnie pomocne w leczeniu trądzików młodzieńczych i różowatych.
 • Neutralność - minerały są nieaktywne biologicznie i nie stanowią pożywki dla bakterii i drobnoustrojów.
 • Jakość - do finałowej produkcji produktów Jane Iredale stosuje się składniki kosmetologiczne o najwyższej jakości jak również witaminy i antyutleniacze o wartości farmaceutycznej, ale pochodzenia organicznego (oczywiście tam gdzie jest to możliwe).

Cruelty Free

Kosmetyki mineralne Jane Iredale nie są testowane na zwierzętach a do ich produkcji nie są wykorzystane substancje pochodzenia zwierzęcego. Wyjątek stanowią substancje pochodzące od żywych zwierząt np. wosk pszczeli, lanolina czy też naturalne włosie uzyskiwane podczas czesania albo szczotkowania zwierząt.

W produkcji kosmetyków Jane Iredale zastosowania nie znajdują także surowce których zdobycie wiązało się z męczeniem zwierząt lub ich uśmierceniem. Kosmetyki Jane Iredale sygnowane są znakiem "Cruelty Free" potwierdzającym fakt, iż nie były testowane na zwierzętach a znaczna większość z nich może być stosowana przez Wegan.

Ochrona przeciwsłoneczna

Jane Iredale prowadzi intensywne testy swoich produktów w celu ustalenia ich skuteczności w zakresie ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB zgodnie z obowiązującymi normami US FDA (Food and Drug Administration) oraz międzynarodowymi wymogami.

Produkty Jane Iredale z funkcją ochrony przeciwsłonecznej posiadają doskonałą ochronę przed UVA i UVB. Wskazały tym, nową regułę USA FDA - ochrony przeciwsłonecznej o "szerokim spektrum". Tylko produkty które pomyślnie przeszły testy ( mierzące ochronę UVA w stosunku do ochrony UVB) oraz mają SPF większe niż 15, mogą być oznaczone jako produkty posiadające "szerokie spektrum" ochrony słonecznej. Dzięki czemu "zmniejszają ryzyko zachorowania na raka skóry oraz zapobiegają wczesnemu starzeniu się skóry, w przypadku stosowania ich według wskazań z innymi środkami ochrony skóry przed słońcem."

background

Mesoestetic

Mesoestetic to marka, która zdobyła światową sławę przede wszystkim dzięki swoim zabiegom i kosmetykom do walki z przebarwieniami. To hiszpańska marka kosmetyków, działająca na rynku międzynarodowym już od 1984 roku. Seria kosmetyków do codziennego domowego użytku koncentruje się przede wszystkim wokół dermokosmetyków na przebarwienia, trądzik oraz kosmetyków przeciwstarzeniowych typu anti-aging.

Mesoestetic na przebarwienia

Cosmelan jest niezwykle popularnym zabiegiem na przebarwienia. Cechuje się wysoką skutecznością. Do przedłużenia efektów zabiegu zaleca się stosowanie kosmetyków Mesoestetic Cosmelan 2, Mesoestetic Dermamelan oraz Mesoestetic Hydro Vital Factor K. Skrupulatnie stosując wymienione kremy na przebarwienia gwarantujemy naszej skórze optymalne rozjaśnienie i definitywny koniec problemów z przebarwieniami.

Mesoestetic Anti-aging

Głównymi seriami kosmetyków odmładzających hiszpańskiego producenta są Mesoestetic Energy C, Mesoestetic Colagen 360, Mesoestetic Radiance DNA oraz Mesoestetic Stem Cell.

Dwie Siostry Makijaż permanentny header
Dwie Siostry Makijaż permanentny header
background

Epionce

Epionce jest linią do pielęgnacji skóry opartą na badaniach naukowych. Stanowi podstawę do spełnienia potrzeb każdej skóry, która wymaga odmładzania, regeneracji i właściwej pielęgnacji.

Produkty Epionce

Produkty Epionce, wytwarzane na bazie roślin, są zoptymalizowane tak, aby poprawić funkcjonowanie skóry poprzez ograniczenia działania czynników wywołujących stan zapalny, przy jednoczesnym wzmocnieniu bariery ochronnej skóry. Podstawową linią produktów Epionce stanowią trzy technologie: przeciwzapalne, naprawy bariery ochronnej skóry oraz keratolityczna.

Technologia przeciwzapalna

Pomaga blokować powstawanie i aktywację stawów zapalnych skóry. Kluczowe składniki: wyciąg z owoców daktyla, wyciąg z nasion pianki łąkowej, wyciąg z jabłek, wyciąg z nasion lnu.

Technologia naprawy bariery ochronnej

Pomaga wzmocnić i naprawić naturalną warstwę ochronną skóry. Kluczowe składniki: wyciąc z krokosza barwierskiego, wyciąg z awokado, wyciąg z nasion pianki łąkowej, fitosterole, fitosfingozyny.

Technologia keratolityczna

Pobudza odnowę komórkową, aby usunąć martwe komórki skóry, oczyścić pory i poprawić strukturę skóry. Kluczowe składniki: kwas azelainowy, pirytonian cynku, kwas salicylowy, wyciąg z kory wierzby białej.

Dwie Siostry Makijaż permanentny header
background

Neostrata

Preparaty Neostrata skutecznie działają na różne typy skóry i jej rożne niedoskonałości min. fotostarzenie, trądzik różowaty, hiperpigmentacja, bardzo sucha skóra i trądzik pospolity. Opracowane przez dermatologów, są lubiane i polecane przez ekspertów na całym świecie.

Produkty firmy Neostrata

Kluczowe substancje aktywne występujące w preparatach Neostrata to Alfa-hydroksykwasy, Poli-hydroksykwasy, Aminocukry.

Główne linie terapeutyczne Neostrata:

SKIN ACTIVE

Intensywna terapia anti-aging dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.

ENLIGHTEN

Wybielenie - 3 kroki do skóry bez przebarwień. Przeznaczone do skóry z problemami pigmentacyjnymi lub dla osób oczekujących rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu skóry.

RESURFACE

Anti-aging i ogólna poprawa kondycji skóry. Przeznaczone dla osób ze skórą normalną, szorstką, odwodnioną, matową, z rozszerzonymi porami, widocznymi zmarszczkami.

RESTORE

Anti-aging bez podrażnień i zaczerwień. Przeznaczone dla skóry wrażliwej i z tendencją do trądziku różowatego. Idealne do stosowania po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

REFINE

Anti-aging i terapia naprawcza dla skóry mieszanej i tłustej z tendencją do trądziku pospolitego. Przeznaczone dla osób z nadmierną produkcją sebum, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, wypryskami, bliznami i przebarwieniami pozapalnymi.

TARGETED TREATMENT

Preparaty ukierunkowane na specyficzne problemy skóry, np. cienie pod oczami czy intensywnie przesuszona skóra.

Dwie Siostry Makijaż permanentny header Dwie Siostry Makijaż permanentny header
background

NANTES Professional

Celem produktów NANTES jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia, które jest podstawą pielęgnacji skóry. Jest ono sekretem urody, młodości oraz promiennego wyglądu, niezależnie od typu cery, jej stanu czy wieku.

Produkty marki NANTES

Produkty marki NANTES oparte są na innowacyjnej technologii, która pozwala na rozbicie dużych skupisk cząsteczek wody do wielkości nanometrycznych, cechuje ją wtedy zdolność do głębszej penetracji, która zapewnia pielęgnację i nawilżenie warstwy skóry.

Preparaty NANTES Professional oparte są na pojedynczych cząsteczkach H2O zwanych NANOwodą NANTES, która doskonale nawilża, odtoksycznia, pozwala na szybką regenerację działa stymulująco i wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry.

Dwie Siostry Makijaż permanentny header
background

Lycon | Wosk

Firma Lycon została założona w Australii w 1978 roku przez kosmetolożkę Lydię Jordane. Woski LYCON cieszą się zasłużoną renomą jako crème de la crème wśród wosków depilacyjnych na świecie i są wybierane przez najlepsze salony kosmetyczne w ponad 90 krajach.

Woski LYCON komponowane z najwyższej jakości żywic naturalnych, wosku pszczelego z zastosowaniem pobudzających zmysły aromaterapii, zapewniają doskonałe rezultaty, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm. Jednocześnie dzięki swej niskiej temperaturze topnienia, elastyczności i delikateczności zapewniają pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry

LYCON cieszy się uznaniem na całym świecie ze względu na niedoścignioną jakość produktów i uczciwość zawodową. Oferta składa się z wosków twardych Hot Wax i miękkich Strip Wax, które uzupełnione są harmonizującymi produktami do stosowania przed depilacją i po niej.

Dwie Siostry Makijaż permanentny header
background

RevitaLash® Advanced

Athena Cosmetics, z zespołem doktora Michaela Brinkenhoffa, która jako pionier stworzyła w 2006 roku pierwszą odżywkę stymulującą wzrost rzęs i brwi marki RevitaLash®, stworzyła przełom w dziedzinie kosmetologii. Był to specjalny prezent dla chorej na raka żony Gayle Brinkenhoff.

RevitaLash® Advanced

Chroniona patentem technologia BioPeptin Complex®

RevitaLash® Advanced to odżywka – stymulujący wzrost rzęs. Sprawia, że naturalne rzęsy stają się dłuższe, grubsze, mocniejsze i piękniejsze. Nowa formuła RevitaLash® ADVANCED gwarantuje olśniewające efekty działając szybciej niż kiedykolwiek!

Odżywka dostępna w sprzedaży w trzech pojemnościach:

 • 3.5 ml – 6 miesięcy codziennej kuracji
 • 2.0 ml – 3 miesiące codziennej kuracji
 • 1.0 ml – ponad 7 tygodni codziennej kuracji
RevitaLash® Advanced