Kosmetyczka Pabianice

Cosmelan

Nasz gabinet kosmetyczny w Pabianicach gwarantuje bezpieczne i profesjonalne zabiegi Cosmelan, terapię depigmentacyjną stosowaną przy przebarwieniach skóry czy nadmiernych piegach

O zabiegu

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na zastosowaniu terapii depigmentacyjnej, która opiera się na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, enzym biorący udział w produkcji melaniny. Kosmetyczka najpierw przeprowadza zabieg w gabinecie, a następnie pacjent kontynuuje pielęgnację skóry w domu przy użyciu kremu Cosmelan2.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są widoczne po około tygodniu, zależnie od fototypu skóry. Plamy pigmentacyjne zanikają, a intensywność zabarwień redukuje się nawet o 95%. Po kuracji skóra staje się odmłodzona i rozjaśniona.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy unikać depilacji, epilacji laserowej, oraz ekspozycji na słońce lub promieniowanie UV. Należy również zaprzestać stosowania peelingów chemicznych, Roacutanu oraz preparatów zawierających pochodne witaminy A.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń pielęgnacyjnych lekarza, korzystając z kremu Cosmelan2. Należy unikać stosowania innych środków wybielających i złuszczających, aby osiągnąć zamierzone efekty terapeutyczne.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg jest polecany dla osób z przebarwieniami, piegami, oraz znamionami barwnikowymi na skórze. Jest odpowiedni dla każdego typu skóry i fototypu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do dermabrazji skalpelem to:

  1. Ciąża
  2. Aktywne stany zapalne skóry
  3. Opryszczka w fazie aktywnej
  4. Stosowanie Roacutanu
  5. Stosowanie pochodnych witaminy A na skórę