Nasze kosmetyki

Jane Iredale

Jane Iredale – prezes i założyciel firmy Iredale Mineral Cosmetics w 1994 roku. Jako pierwsza w branży stworzyła linię kosmetyków do makijażu, oferującą korzyści pielęgnacyjne dla skóry.

Marka Jane Iredale

Inspiracją Jane Iredale do stworzenia makijażu mineralnego, były jej doświadczenia w przemyśle rozrywkowym z aktorkami oraz modelami, zmagającymi się z niepożądanymi efektami stosowania dużej ilości różnych rodzajów makijażu takimi jak: nadwrażliwość czy choroby skóry. Była również świadkiem ujemnego wpływu tych defektów na ich kariery, stan psychiczny i poczucie własnej wartości.

Głównym celem kosmetyków mineralnych Jane Iredale jest to aby wyglądały świetnie, kobiety czuły się z nimi świetnie oraz przynosiły korzyści skórze. Dodatkowo produkty muszą być łatwe do stosowania, tak aby ich aplikacja była możliwa w jak najkrótszym czasie.

Zalety kosmeceutyków Jane Iredale:

 • Bazy Mineralne stanowią cztery produkty w jednym, a dokładnie fluid, puder, korektor i ochronę słoneczną, poprawiając jednocześnie koloryt każdej skóry.
 • Pudry prasowane i sypkie SPF 20, sformułowane z tlenkiem cynku i tytanu, nadają trwałą ochronę o szerokim spektrum działania, pozbawione są składników chemicznych oraz posiadają wysoki wskaźnik wodoodporności.
 • Szybka i lekka aplikacja pudrem pozbawionym wypełniacza w postaci talku, wystarcza na uzyskanie pokrycia na cały dzień! Nie ulega odbarwieniu i pociemnieniu (nie utlenia się), a dodatkowo nie kumuluje się w miejscach zmarszczek i fałdów skórnych.
 • Makijaż Jane Iredale jest niekomedogenny (nie zatyka porów) i pozbawiony tłuszczu, a skóra może prawidłowo oddychać i funkcjonować. Wszystkie produkty przeszły pozytywnie testy dotyczące zatykania gruczołów łojowych.
 • Kosmetyki Jane Iredale zostały pozbawione uczulających składników jak: środki zapachowe, sztuczne barwniki, chemiczne środki konserwujące. Każdy nowy produkt poddawany jest testom na 50 wolontariuszach. Istnieje minimalne ryzyko alergii.
 • Minerały posiadają skoncentrowany pigment, dzięki czemu dają możliwość całkowitego pokrycia i mogą być z powodzeniem stosowane do zatuszowania zarówno niewielkich, jak również większych obszarów skóry.
 • Trwałość – minerały charakteryzują się wysoką trwałością. Przylegają do skóry do momentu ich usunięcia przy pomocy jakiegokolwiek zmywacza.
 • Działanie przeciwzapalne – tlenek tytanu i cynku posiadają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu są szczególnie pomocne w leczeniu trądzików młodzieńczych i różowatych.
 • Neutralność – minerały są nieaktywne biologicznie i nie stanowią pożywki dla bakterii i drobnoustrojów.
 • Jakość – do finałowej produkcji produktów Jane Iredale stosuje się składniki kosmetologiczne o najwyższej jakości jak również witaminy i antyutleniacze o wartości farmaceutycznej, ale pochodzenia organicznego (oczywiście tam gdzie jest to możliwe).

Cruelty Free

Kosmetyki mineralne Jane Iredale nie są testowane na zwierzętach a do ich produkcji nie są wykorzystane substancje pochodzenia zwierzęcego. Wyjątek stanowią substancje pochodzące od żywych zwierząt np. wosk pszczeli, lanolina czy też naturalne włosie uzyskiwane podczas czesania albo szczotkowania zwierząt.

W produkcji kosmetyków Jane Iredale zastosowania nie znajdują także surowce których zdobycie wiązało się z męczeniem zwierząt lub ich uśmierceniem. Kosmetyki Jane Iredale sygnowane są znakiem “Cruelty Free” potwierdzającym fakt, iż nie były testowane na zwierzętach a znaczna większość z nich może być stosowana przez Wegan.

Ochrona przeciwsłoneczna

Jane Iredale prowadzi intensywne testy swoich produktów w celu ustalenia ich skuteczności w zakresie ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB zgodnie z obowiązującymi normami US FDA (Food and Drug Administration) oraz międzynarodowymi wymogami.

Produkty Jane Iredale z funkcją ochrony przeciwsłonecznej posiadają doskonałą ochronę przed UVA i UVB. Wskazały tym, nową regułę USA FDA – ochrony przeciwsłonecznej o “szerokim spektrum”. Tylko produkty które pomyślnie przeszły testy ( mierzące ochronę UVA w stosunku do ochrony UVB) oraz mają SPF większe niż 15, mogą być oznaczone jako produkty posiadające “szerokie spektrum” ochrony słonecznej. Dzięki czemu “zmniejszają ryzyko zachorowania na raka skóry oraz zapobiegają wczesnemu starzeniu się skóry, w przypadku stosowania ich według wskazań z innymi środkami ochrony skóry przed słońcem.”

Mesoestetic

Mesoestetic to marka, która zdobyła światową sławę przede wszystkim dzięki swoim zabiegom i kosmetykom do walki z przebarwieniami. To hiszpańska marka kosmetyków, działająca na rynku międzynarodowym już od 1984 roku. Seria kosmetyków do codziennego domowego użytku koncentruje się przede wszystkim wokół dermokosmetyków na przebarwienia, trądzik oraz kosmetyków przeciwstarzeniowych typu anti-aging.

Mesoestetic na przebarwienia

Cosmelan jest niezwykle popularnym zabiegiem na przebarwienia. Cechuje się wysoką skutecznością. Do przedłużenia efektów zabiegu zaleca się stosowanie kosmetyków Mesoestetic Cosmelan 2, Mesoestetic Dermamelan oraz Mesoestetic Hydro Vital Factor K. Skrupulatnie stosując wymienione kremy na przebarwienia gwarantujemy naszej skórze optymalne rozjaśnienie i definitywny koniec problemów z przebarwieniami.

Mesoestetic Anti-aging

Głównymi seriami kosmetyków odmładzających hiszpańskiego producenta są Mesoestetic Energy C, Mesoestetic Colagen 360, Mesoestetic Radiance DNA oraz Mesoestetic Stem Cell.

Epionce

Epionce jest linią do pielęgnacji skóry opartą na badaniach naukowych. Stanowi podstawę do spełnienia potrzeb każdej skóry, która wymaga odmładzania, regeneracji i właściwej pielęgnacji.

Produkty Epionce

Produkty Epionce, wytwarzane na bazie roślin, są zoptymalizowane tak, aby poprawić funkcjonowanie skóry poprzez ograniczenia działania czynników wywołujących stan zapalny, przy jednoczesnym wzmocnieniu bariery ochronnej skóry. Podstawową linią produktów Epionce stanowią trzy technologie: przeciwzapalne, naprawy bariery ochronnej skóry oraz keratolityczna.

Technologia przeciwzapalna

Pomaga blokować powstawanie i aktywację stawów zapalnych skóry. Kluczowe składniki: wyciąg z owoców daktyla, wyciąg z nasion pianki łąkowej, wyciąg z jabłek, wyciąg z nasion lnu.

Technologia naprawy bariery ochronnej

Pomaga wzmocnić i naprawić naturalną warstwę ochronną skóry. Kluczowe składniki: wyciąc z krokosza barwierskiego, wyciąg z awokado, wyciąg z nasion pianki łąkowej, fitosterole, fitosfingozyny.

Technologia keratolityczna

Pobudza odnowę komórkową, aby usunąć martwe komórki skóry, oczyścić pory i poprawić strukturę skóry. Kluczowe składniki: kwas azelainowy, pirytonian cynku, kwas salicylowy, wyciąg z kory wierzby białej.

Neostrata

Preparaty Neostrata skutecznie działają na różne typy skóry i jej rożne niedoskonałości min. fotostarzenie, trądzik różowaty, hiperpigmentacja, bardzo sucha skóra i trądzik pospolity. Opracowane przez dermatologów, są lubiane i polecane przez ekspertów na całym świecie.

Kluczowe substancje aktywne występujące w preparatach Neostrata to Alfa-hydroksykwasy, Poli-hydroksykwasy, Aminocukry.

Główne linie terapeutyczne Neostrata:

Skin Active

Intensywna terapia anti-aging dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.

Enlighten

Wybielenie – 3 kroki do skóry bez przebarwień. Przeznaczone do skóry z problemami pigmentacyjnymi lub dla osób oczekujących rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu skóry.

Rerurface

Anti-aging i ogólna poprawa kondycji skóry. Przeznaczone dla osób ze skórą normalną, szorstką, odwodnioną, matową, z rozszerzonymi porami, widocznymi zmarszczkami.

Restore

Anti-aging bez podrażnień i zaczerwień. Przeznaczone dla skóry wrażliwej i z tendencją do trądziku różowatego. Idealne do stosowania po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Refine

Anti-aging i terapia naprawcza dla skóry mieszanej i tłustej z tendencją do trądziku pospolitego. Przeznaczone dla osób z nadmierną produkcją sebum, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, wypryskami, bliznami i przebarwieniami pozapalnymi.

Target Treatment

Preparaty ukierunkowane na specyficzne problemy skóry, np. cienie pod oczami czy intensywnie przesuszona skóra.

NANTES Professional

Celem produktów NANTES jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia, które jest podstawą pielęgnacji skóry. Jest ono sekretem urody, młodości oraz promiennego wyglądu, niezależnie od typu cery, jej stanu czy wieku.

Produkty marki NANTES

Produkty marki NANTES oparte są na innowacyjnej technologii, która pozwala na rozbicie dużych skupisk cząsteczek wody do wielkości nanometrycznych, cechuje ją wtedy zdolność do głębszej penetracji, która zapewnia pielęgnację i nawilżenie warstwy skóry.

Preparaty NANTES Professional oparte są na pojedynczych cząsteczkach H2O zwanych NANOwodą NANTES, która doskonale nawilża, odtoksycznia, pozwala na szybką regenerację działa stymulująco i wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry.

Lycon | Wosk

Firma Lycon została założona w Australii w 1978 roku przez kosmetolożkę Lydię Jordane. Woski LYCON cieszą się zasłużoną renomą jako crème de la crème wśród wosków depilacyjnych na świecie i są wybierane przez najlepsze salony kosmetyczne w ponad 90 krajach.

Woski LYCON komponowane z najwyższej jakości żywic naturalnych, wosku pszczelego z zastosowaniem pobudzających zmysły aromaterapii, zapewniają doskonałe rezultaty, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm. Jednocześnie dzięki swej niskiej temperaturze topnienia, elastyczności i delikateczności zapewniają pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry

LYCON cieszy się uznaniem na całym świecie ze względu na niedoścignioną jakość produktów i uczciwość zawodową. Oferta składa się z wosków twardych Hot Wax i miękkich Strip Wax, które uzupełnione są harmonizującymi produktami do stosowania przed depilacją i po niej.

RevitaLash® Advanced

Athena Cosmetics, z zespołem doktora Michaela Brinkenhoffa, która jako pionier stworzyła w 2006 roku pierwszą odżywkę stymulującą wzrost rzęs i brwi marki RevitaLash®, stworzyła przełom w dziedzinie kosmetologii. Był to specjalny prezent dla chorej na raka żony Gayle Brinkenhoff.

Chroniona patentem technologia BioPeptin Complex®

RevitaLash® Advanced to odżywka – stymulujący wzrost rzęs. Sprawia, że naturalne rzęsy stają się dłuższe, grubsze, mocniejsze i piękniejsze. Nowa formuła RevitaLash® ADVANCED gwarantuje olśniewające efekty działając szybciej niż kiedykolwiek!

Odżywka dostępna w sprzedaży w trzech pojemnościach:

 • 3.5 ml – 6 miesięcy codziennej kuracji
 • 2.0 ml – 3 miesiące codziennej kuracji
 • 1.0 ml – ponad 7 tygodni codziennej kuracji