Depilacja Pabianice

Depilacja woskiem

W naszym gabinecie kosmetycznym w Pabianicach wykonasz depilację woskiem w bezpieczny sposób. Zadbamy o Twój komfort i zminimalizujemy nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Powiemy dokładnie, jak dbać o skórę po depilacji woskiem oraz jakich kosmetyków warto używać aby zachować zdrową skórę przez długi czas.

O zabiegu

Na czym polega zabieg?

Depilacja woskiem to sposób usuwania zbędnego owłosienia poprzez wyrwanie włosków wraz z ich cebulkami. Można to zrobić za pomocą pasków z woskiem, które przykłada się do skóry i szybko zdejmuje, lub poprzez nakładanie ciepłego wosku bezpośrednio na skórę i szybkie jego zerwanie.

Jakie są efekty zabiegu?

Efektem zabiegu jest gładka skóra, wolna od włosków nawet przez około 3-6 tygodni. Po depilacji włoski odrastają słabsze i cieńsze, co sprawia, że kolejne zabiegi są mniej bolesne i rzadziej potrzebne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem warto wykonać peeling, aby usunąć martwy naskórek i miękkość skóry, oraz nie opalać się przed zabiegiem ani nie stosować kremów z kwasami owocowymi. Ważne jest też, by skóra nie była podrażniona ani uszkodzona.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać opalania i stosowania kosmetyków zawierających alkohol, a także chronić skórę przed podrażnieniem. Można też stosować preparaty łagodzące skórę.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg dedykowany jest osobom o szybkim wzroście włosów, posiadających wrażliwą skórę, dla których golenie nie jest odpowiednie. Coraz częściej zabieg wybierają także mężczyźni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in.:

  1. rozszerzone naczynia włosowate
  2. alergia na wosk
  3. zapalenie mieszków włosowych
  4. zakażenia skóry
  5. zbyt krótkie włosy
  6. skóra podrażniona lub uszkodzona
  7. słaba krzepliwość krwi