salon kosmetyczny Pabianice

Zabiegi na
trądzik

W naszym salonie kosmetycznym w Pabianicach znajdziesz szereg zabiegów, które pomogą Ci uporać się z uciążliwym trądzikiem i odzyskać zdrową skórę.

Leczenie trądziku jest bardzo złożone i często długotrwałe. Pierwsze rezultaty leczenia mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach i często problem skórny potrafi powrócić. W leczeniu trądziku najważniejsze jest współdziałanie dermatologa z kosmetyczką i dobranie odpowiednich leków na złagodzenie objawów trądziku. Dermatolog badając skórę stwierdza, jaki rodzaj trądziku występuje w danym przypadku i co należy zastosować. Najczęściej łączone jest leczenie miejscowe z ogólnym, ponieważ daje największe szanse na powodzenie terapii.

W leczeniu miejscowym stosowane są m.in. żele i maści antybakteryjne, np. retinoidy – pochodne witaminy A, które hamują rozwój zaskórników, ograniczają stan zapalny skóry i wspomagają złuszczanie naskórka, dzięki czemu skóra oczyszcza się i regeneruje.

Stosuje się także kwas azelianowy, który działa antybakteryjnie, złuszczająco i przeciwłojotokowo oraz nadtlenek benzoilu, który również ma działanie złuszczające, a także przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.