Medycyna estetyczna header

A jeśli Twoja twarz wcale nie musi się starzeć?

Dr Maciej Charaziński

Dr Maciej Charaziński

Promedion - Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz IPRAS (International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery), autorem i współautorem publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, a także medycyny estetycznej. Trener w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Czynny operator w zakresie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Uczestnik licznych ogólnoświatowych zjazdów, konferencji oraz szkoleń.

Doświadczenie

 • od 03.2016 Promedion - Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej - czynny operator i konsultant w zakresie chirurgii plastycznej;
 • 2011 - 2016 „Uni Klinik - Chirurgia Plastyczna” - Dyrektor Medyczny i Szef Zespołu Medycznego
 • 2007-2012 Operator i konsultant w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr A. Sankowskiego w Warszawie;
 • 2002-2008 - Starszy Asystent w Klinice Chirurgii Plastycznej w Szpitalu im. Prof. Orłowskiego;
 • 2007 - Specjalizacja z chirurgii plastycznej, ocena bardzo dobra – kier. specjalizacji Prof. J. Jethon;
 • 1996-2002 - Asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Warszawie
 • 2002 - Specjalizacja II stopnia z chirurgii ogólnej, ocena bardzo dobra – kier. specjalizacji Prof. M. Borkowski;
 • 1997 - specjalizacja I stopnia z chirurgii ogólnej, ocena bardzo dobra - kierownik specjalizacji Prof. M. Borkowski;
 • 1995 - 1996 - asystent w Klinice Głowy i Szyi Centrum Onkologii ul. Roentgena 5 ordynator - Dr. J .Pietruszkiewicz;
 • 1993 - 1994 - asystent w Klinice Psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie ul. Sobieskiego 1/9 ordynator Dr hab. J. Wciorka;
 • 1992 - staż podyplomowy w Szpitalu Praskim w Warszawie;
 • Dr Maciej Charaziński to autor i współautor publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, a także medycyny estetycznej;
 • Trener w zakresie zabiegów medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.
Nadmierna potliwość

Botox TM

Kiedy marszczymy brwi, śmiejemy się, martwimy, dziwimy, występuje skurcz mięśni, powodując zmarszczki. Są to zmarszczki dynamiczne, zależne od mięśni. Aby zapobiec lub zniwelować już powstałe zmarszczki, bardzo pomocnym środkiem jest toksyna botulinowa potocznie występująca pod nazwą botox.

BOTOX TM, DYSPORT TM to toksyna botulinowa, która blokuje (odwracalnie) przechodzenie bodźców nerwowych do mięśni. Niweluje ich skurcz lub je osłabia, zapobiegając powstawaniu fałd i zmarszczek skóry leżącej nad tymi mięśniami. Skóra wygładza się i rozluźnia.

Działanie preparatu utrzymuje się od 4-6 miesięcy; okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Toksyna działa tylko w mięśniach, do których została wstrzyknięta. Pozostałe mięśnie funkcjonują jak wcześniej. Wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Zabieg polega na wstrzyknięciu kilku jednostek preparatu za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Ból związany ze wstrzyknięciem jest minimalny, więc znieczulenie miejscowe nie jest konieczne. Zabieg trwa około 15 minut, w zależności od ilości leczonych miejsc. Można po nim wrócić do codziennych zajęć.

Po zabiegu może pojawić się siniak lub krwiak w miejscu wstrzyknięcia, który ustępuje w ciągu kilku dni. W medycynie estetycznej ilość podawanego preparatu jest minimalna, więc objawy ogólne występują bardzo rzadko. Nie zaleca się bezpośrednio po zabiegu mycia głowy, schylania się.

W ciągu kilku dni po zastrzyku zauważalne jest znaczące wygładzenie, a po tygodniu widoczny jest ostateczny rezultat.

Jedna dawka 600 zł

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w naszym organizmie, dlatego też nie powoduje alergii. Ma różną gęstość i wielkość cząsteczek. Mniejsza cząsteczka podawana jest płycej i służy do likwidowania mniejszych zmarszczek a większa koryguje głębsze zmarszczki.

Kwasem hialuronowym korygujemy zmarszczki na czole i kurze łapki, bardzo głębokie fałdy nosowo-wargowe, lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół ust, na szyi, brodzie, modelujemy kości policzkowe, powiększamy usta.

Kwas hialuronowy przy drobnych zmarszczkach na twarzy podaje się śródskórnie. Przy modelowaniu policzków - podskórnie i głębiej. W związku z tym, że kwas hialuronowy ma różną gęstość, to czas jego działania w organizmie jest różny. Podstawowe kwasy hialuronowe używane do wypełniania zmarszczek na twarzy utrzymują się około rok. Stosujemy preparaty: Restylane, SubQ, Voluma.

Kwas hialuronowy używany do ostrzykiwania twarzy, zawiera znieczulenie - lidokainę. Odczuwalny jest pierwszy moment ukłucia, ale w trakcie kontynuowania zabiegu bólu nie czujemy. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie delikatny obrzęk, który powinien ustąpić w czasie 24-48 godzin.

Przeciwwskazaniem jest trądzik różowaty i różnego rodzaju skazy krwotoczne. Nie jest wskazane wykonywanie zabiegów w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką.

Jedna ampułka kwasu hialuronowego - 800 zł

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych. Nie wiadomo, dlaczego u niektórych osób występuje nadmierna potliwość,zaś u innych nie. Możliwe jest genetyczne podłoże tej nieprawidłowości. Jedną z metod leczenia nadmiernej potliwości jest wstrzyknięcie do skóry niewielkiej ilości preparatu.

Botox blokuje działanie nerwów co zapobiega wydzielaniu potu przez gruczoły wydzielania zewnętrznego. Pierwsze zmiany na lepsze z reguły pojawiają się w ciągu tygodnia od momentu rozpoczęcia leczenia. Efekty leczenia zanikają po kilku-kilkunastu miesiącach. Przy braku kontynuacji nie należy spodziewać się trwałej poprawy.

Medycyna estetyczna

Jeśli chcesz się umówić na wizytę skontaktuj się z nami 882 860 380.