background

Jakby to było wydobyć naturalne piękno z twarzy?

Makijaż permanentny

Dla kogo jest makijaż permanentny?

Dla kobiet zapracowanych, uprawiających sport, podróżujących, ale także tych, które chcą wyglądać dobrze niezależnie od sytuacji, makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie. Profesjonalnie wykonany pozwala uzyskać naturalny efekt - wydobywa naturalne piękno i poprawia niedoskonałości urody.

Makijaż permanentny zwany inaczej trwałym lub mikropigmentacją, zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych. Różne nazwy określające ten zabieg są wynikiem kampani reklamowych firm produkujących urządzenia i pigmenty oraz prowadzących szkolenia.

Zbyt mocny makijaż permanentny może sprawić, że będziemy wyglądać nienaturalnie, dlatego tak ważne jest, aby został wykonany przez doświadczoną linergistkę. Liczy się technika i doświadczenie, ale także istotne jest poczucie estetyki i umiejętność uchwycenia odpowiednich proporcji twarzy.

Makijaż permanentny pozwala poprawić kontur ust, a także delikatnie je powiększyć i wydobyć kolor. Zatuszujemy blizny po opryszczce i uzyskamy równomierny koloryt. Podkreślając oczy, nadamy spojrzeniu bardziej wyrazisty charakter. Kreska na dolnej lub górnej powiece nie tylko ozdobi, ale także zagęści rzęsy i otworzy optycznie oko. Zabiegowi można poddać również łuk brwiowy poprawiając jego symetrię, kształt, długość i barwę.

background

Makijaż permanentny - zabieg

Przed zabiegiem linergistka rysuje na skórze odpowiedni kształt, aby można było wspólnie dokonać korekty rysunku i dobrać odpowiedni kolor pigmentu.
Następnie za pomocą specjalnego urządzenia wprowadzany jest barwnik w naskórek. Barwniki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Charakteryzują się trwałością barwy, są bezpieczne, nietoksyczne, nie powodują podrażnień skóry. Zazwyczaj po 2-5 latach kolor zaczyna blednąć. Lecz nie we wszystkich przypadkach. Zależy to od koloru jaki został użyty, typu skóry, ekspozycji na słońce, głębokości pigmentacji, zabiegów kosmetycznych jakim poddaje się osoba, u której wykonano makijaż.

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest najmocniejszy. Podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się około tygodnia. Makijaż w tym czasie blednie. Jest to proces jak najbardziej naturalny. Bardzo ważna jest w tym czasie pielęgnacja przez ciągłe nawilżanie preparatami, które poleci nam linergistka.
Cztery tygodnie po zabiegu można zrobić korektę, jeżeli jest taka potrzeba. Dopiero po tym czasie widać ,czy nie trzeba poprawić koloru, wzmocnić go lub osłabić, uzupełnić ubytki w kolorze spowodowane mankamentami na skórze.
Korekta wliczona jest w cenę i należy ją wykonać w ciągu 3 miesięcy po zabiegu.
Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium i należy unikać słońca.
W przypadku pigmentowaniu ust osobom, u których występuje opryszczka, zalecane jest przyjmowanie 3 dni przed zabiegiem przez 7-10 dni tabletek HEVIRAN 400, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Makijaż permanentny - przeciwskazania

Przeciwskazaniem do zabiegu jest: ciąża, choroba krwi (Hemofilia), czynna opryszczka, zaawansowana cukrzyca, łuszczyca (nie w każdym przypadku), choroby gałki ocznej, podwyższona temperatura, ostrzyknięte usta (8 miesięcy przed zabiegiem), choroba nowotworowa, sztuczne rzęsy. 8 miesięcy przed zabiegiem nie należy stosować odżywek na porost rzęs.

Kasia zdjęcie

Kasia

Jeśli chcesz się umówić na wizytę skontaktuj się ze mną 603 245 471.

Magda zdjęcie

Magda

Jeśli chcesz się umówić na wizytę skontaktuj się ze mną 600 824 362.

Sylwia zdjęcie

Sylwia

Jeśli chcesz się umówić na wizytę skontaktuj się ze mną 602 170 181.